Март 01, 2018 15:36

Инвестиције 2010

Успјешна сарадња општине Рибник и ГАП

Захваљујући ГАП пројекту (Пројекат управне одговорности) у општини Рибник ће бити асфалтиране двије улице у Превији у дужини од 1 280 метара и изграђен водовод у Доњим Врбљанима који ће питком водом напајати око 70 домаћинстава као и подручну школу. Неђо Стојаковић, начелник општине Рибник потписао је уговор са ГАП о извођењу грађевинских радова на реализацији ова три пројекта. У финансирању ГАП Пројекта учествује Америчка агенција за међународни развој (УСАИД), Шведска агенција за међународни развој и сарадњу (СИДА) и Министар за развојну сарадњу Низоземске кога заступа Амбасада Краљевине Низоземске у БиХ (ЕКН).

Као најприоритетнији пројекти становништво је предложило поменута три пројекта. Рибничани су такође са ГАП потписали Обим послова о реализацији пројекта осавремењавања локалне административне службе у оквиру општинског акционог плана. Обим послова подразумјева умрежавање мјесних канцеларија са центром за пружање услуга грађанима, унапређење комуналних услуга, дигитализација архиве. Посебно треба нагласити обуку радника административне службе за израду локалног еколошког плана и израду стратегије привлачења иностраног капитала.

Завршни радови на управној згради ШГ „Рибник“

Радови на изградњи управне зграде ШГ „Рибник“ почели су половином 2008. године, а требали су бити завршени у новембру те исте године. Ово предузеће је носилац привредног развоја општине Рибник, а економска криза која се одразила и на њихово пословање је разлог због којих се завршни радови, које изводи предузеће ДОО Архинг из Србца, на унутрашњем уређењу одвијају ових дана. Радови требају да буду ускоро завршени када намјеравају преселити из мотела „Шумска бајка“ на Вучијој пољани који њихова администарција користи годинама, а који је удаљен од центра Рибника око 12 километара.

Пресељењем у нову управну зграду у рибничкој шумарији планирају обновити мотел на Вучијој пољани и користити га у сврху угоститељства и ловног туризма.

Припрема за асфалтирање и асфалтирање локалних путева, изградња макадамског пута и асфалтирање игралишта на подручју Општине Рибник.

• Припрема и асфалтирање игралишта у Д. Заблећу 448,02
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Будим-
  • Пејићи 500м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Чађавица- Ћулуми 1 63м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Чађавица-Ћулуми 2 207м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Д. Врбљани-Караћи 250м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Џосмановка-Катовине 580м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Делибрдо-Цигановићи 200м
  • Изградња макадамског пута Јокићи-Бабићи 800м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Школа-Делибрдо 315м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Кузмановићи 55м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Малешевићи- Чунгар 300м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Велијашница-Средице 250+250м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Растока-Каури 200м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута улица испод Комуналног 150м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута пут за велијашницу 300м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Росуље- Станичка 200м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Ситница-
  • Петковићи 300м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута Вујиновићи- Д. Слатина 350м
  • Припрема и асфалтирање дијела пута
  • Пролићи-Томићи 200м

Подијели:
  • Раденко (Бошко) Бањац, начелник општине Рибник, рођен је 30.10.1968. године у Кључу, општина Кључ.

Сазнај више...

Тренутна температура