Јул 09, 2018 13:34

НАЧЕЛНИК ДОДИЈЕЛИО НАГРАДУ "ВУКОВЦУ"

РАДЕНКО  БАЊАЦ  НАЧЕЛНИК  РИБНИКА  ПРИМИО  ВУКОВЦА  ЖЕЉКУ  НИКОЛИЋ  И  ЊЕНЕ  РОДИТЕЉЕ

Раденко Бањац, начелник општине Рибник примио је данас Жељку Николић, најбољу ученицу ЈУ ОШ „Никола Мачкић“ која је истовремено и вуковац, односно у свом школoвању имала је све петице. Заједно са Жељком били су и Славица и Раде, њени родитељи, Ивана Савић, директорица ЈУ „ОШ „Никола Мачкић“, Далиборка Давидовић, начелница Одјељења за друштвене дјелатности и Весна Зелић-Лучар, савјетница начелника.

За све петице у дневнику треба редовно учити рекла је Жељка. „Уз мало труда није тешко. Свакодневно учим око 2 сата, ако редовно учиш све можеш постићи“, каже ова паметна дјевојчица која је уписала Гимназију у Рибнику и нада се да ће јој четворогодишње школовање помоћи да се одлучи шта жели бити у будућности. Њен велики узор је брат Жељко који студира математику у Бања Луци.

Родитељи Славица и Раде су јако поносни на своју паметну кћерку и кажу да је она и код куће јако добра, послушна и вриједна дјевојчица. И њена, сад већ бивша директорица школе, Ивана Савић, има само ријечи хвале. „Жељка је вриједна, одговрна, амбициозна ученица, добра другарица. Имала је запажене резултате на свим такмичењима. Подједнако је заинересована за природну и друштвену групу предмета“, рекла је Ивана Савић, дирекотрица ЈУ „ОШ „Никола Мачкић“, која је изразила наду да ће Жељка остварити своје жеље и циљеве.

Раденко Бањац, начелник Рибника уручио је Жељки 300 КМ као знак пажње за њене показане резултате. Бањац је овом приликом, изразио наду да ће она кроз своје будуће школовање промовисати општину Рибник и пожелио јој пуно успјеха у будућем животу и раду. Поред стипендија и мјесечних карата општина  новчано помаже основне и средњу школу. „Својим буџетом сваке године планиарамо одређена средства за основне и средњу школу. По 3000 КМ за основне, а 5000 КМ за средњу школу. Такође, активно учествујемо у финансирању школских такмичења, разних стручних екскурзија. Поред тога сваке године наградимо првачиће на почетку школавања. Новчано награђујемо и ђака генерације у средњој и вуковце у основним школама“, рекао је Бањац.

Текст и фотографије Весна Кевац

Подијели:
  • Раденко (Бошко) Бањац, начелник општине Рибник, рођен је 30.10.1968. године у Кључу, општина Кључ.

Сазнај више...

Тренутна температура