Јул 04, 2018 09:08

ПОТПИСАН УГОВОР О ФОРМИРАЊУ РЕГИОНАЛНЕ ТУРИСТИЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ "КРАЈИНА"

ФОРМИРАНА ЛОКЛАНА АКЦИОНА ГРУПА (ЛАГ) – ПРОЈЕКАТ ЛОКЛАНОГ ТУРИЗМА

У понедељак, 2. јула 2018. године, у „Визитор центру Пецка“ одржан је иницијални састанак за формирање Локалне акционе групе (ЛАГ) у оквиру реализације пројекта „Развој локланог туризма на сјеверозападу БиХ“ који је подржан од стране Европске уније. ЛАГ је формиран с циљем успостављања сарадње између јавног, приватног и цивилног сектора, те припрема и имплементација развојних пројеката у различитим секторима руралне економије. Локална акциона група има за циљ приреме стратегије развоја четири општине у сарадњи са свим актерима који би дефинисали приоритетне секторе за развој.

Састанку су присуствовали представници општина Мркоњић Град, Језеро, Петровац и Рибник. „Циљ састанка је био идентификација туристичких потенцијала општина, како би се унаприједио сеоски турзам и привукли страни улагачи“ рекла је Весна Зелић-Лучар, савјетница начелника опшитне Рибник, која је присуствовала састанку.

Начелници општина Мркоњић Град, Језеро, Купрес у Републици Српској, Источни Дрвар и Рибник потписали су споразум о формирању Регионалне туристичке организације „Крајина“. Потпсивању овог споразума претходиле су одлуке Скупштина општина о сагласносити да се формира РТО „Крајина“. Према ријечима Раденка Бањца, начелника општине Рибник,  централна канцеларија ће бити у Рибнику и СО Рибник је задужена да да сагласност на избор вршиоца дужности директора и вршиоце дужности Надзорног одбора.  „На наредној сједници СО Рибник биће именовани вд директор и вд Надзорног одбора и наког тога они имају обавезу да проведу потребну процедуру регистрације. Регионална туристичка опрагнизација ће сигурно одговорити на нека питања везана за туризам, туристичку понуду ових крајишких општина које имају огромне потенцијале“, рекао је Бањац.

Текст Весна Кевац

Фотографије Весна Зелић-Лучар

Подијели:
  • Раденко (Бошко) Бањац, начелник општине Рибник, рођен је 30.10.1968. године у Кључу, општина Кључ.

Сазнај више...

Тренутна температура