05 јун, 2023.

Обиљежен Дан 17. лаке пјешадијске бригаде

У Рибнику је данас обиљежен Дан 17. лаке пјешадијске бригаде и осталих ратних јединица са простора Рибник/Кључ.

У цркви Рођења Пресвете Богородице у Горњем Рибнику, након Свете литургије, свештеник Дејан Зељкић служио је помен свим погинулим борцима одбрамбено отаџбинског рата. Делегације Трећег (Република Српска) пука, Општине Рибник, Општинске борачке организације Рибник и борачких организација Петровца и Дрвара положили су вијенце на централном спомен обиљежју и у Спомен соби.

Све присутне поздравио је Маринко Стојановић, предсједник ОБО Рибник и Велимир Кевац, један од бивших команданата 17. лаке пјешадијске бригаде.

На свом ратном путу кроз 17. лаку пјешадијску бригаду и остале ратне јединице прошло је преко 4.500 бораца. Њих 288 је погинуло а преко 800 су ратни војни инвалиди. Учествовали су на ратиштима широм Републике Српске и некадашње Републике Српске Крајине.