Februar 28, 2018 16:21

Investicije 2006-07

Završena izgradnja Doma zdravlja u Ribniku.

Novi objekat Doma zdravlja je urađen tako da ima oko 700 m2 korisnog prostora. Raspolaže sa tri ambulante porodične medicine koje su rađene prema standardima koje je propisao najnoviji Zakon o zdravstvanoj zaštiti, sa specijalističkim ambulantama ako i laboratorijom i ostalim pratećim objektima. U sklopu novog Doma zdravlja je i moderno opremljena apoteka. Izgradnja novog Doma zdravlja je koštala oko 800,000 maraka od čega je opština finansirala polovinu sredstava dok je drugu polovinu snosio Fond zdravstvene zaštite Republike Srpske.

Otvorena nova zgrada osnovne škole „Nikola Mačkić“ u Donjoj Previji.

Svečanom akademijom i prijemom učenici i zaposleni u Osnovnoj školi “Nikola Mačkić” iz Donje Previje, su obilježili preseljenje u novi školski objekat. Pored predstavnika lokalnih vlasti među stotinjak zvanica bili su i Zdravko Marjanović, iz Ministrarstva prosvete i kulture Vlade RS-a i Mira Grbić iz Prosvetno-pedagoškog zavoda iz Banja Luke. Objekat je građen na inicijativu liokalnih vlasti ali i uz veliku pomoć Vlade RS-a. Vrijednost objekat je 870.000 maraka. Škola je opremljena potrebnim namještajem za koji je Ministarstvo prosvete i kulture izdvojilo 24.000 maraka a opština Ribnik 12.000 KM.

OŠ "Nikola Mačkić", Donja Previja

Proširivanje temelja sportske dvorane u Donjoj Previji.

Kada je počela izgradnja nove škole u Donjoj Previji urađeni su temelji za fiskulturnu salu dimenzija 22×17 metara. Odlukom opštinskih vlasti urađena je projektna dokumentacija za proširenje postojećih temelja i za izgradnju veće i funkcionalnije sportske dvorane. Buduća sporstska dvorana će biti dimenzija 43×30 sa maksimalnom visinom od 12,83 metra. Unutrašnji, slobodni prostor za sportske terene biće dimenzija 23,20×42,04 tj. moći će se smjestiti teren za rukomet sa potrebnim okolnim hodnim linijama. Tribina će biti smejštena samo na jednu stranu i imaće 430 sjedećih mjesta montažnog tipa. Vrijednost radova od 77.000 maraka finansira se iz opštinskog budžeta a izvođač radova je firma “Komotin” iz Jajca.

 

Asfaltiranje lokalnih puteva.

Opština Ribnik uspješno provodi projekat asfaltiranja lokanih puteva. Tako su na zadovoljstvo tridesetak porodica Savića i Todorovića u zaseoku Piskuša u Donjem Ribniku, završeni radovi na asfaltiranju 660 metara lokalnog puta. Ukupna predračunska vrijednost je 1.570.000 KM gdje i vlada preko resornih Ministarstava učestvuje u sufinansiranju projekata.

Napokon će stanovnici Gornjih i Donjih Vrbljana, Slatine, Ratkova kao i izbjegličkih naselja Rosulje, Trubići, Maleševići dobiti već davno željeni asfalt. U poslednje dvije godine u opštini Ribnik je asfaltirano 11,5 km lokalnih puteva. iskustvo pokazuje da je ovo opravdana investicija jer iskustva pokazuju da izgradnjom puteva pospješuje se i stambena izgradnja, razvoj poljoprivrede, preduzetništva i poboljšanje lokalnog putničkog prevoza.

Pored puta u Piskuši u ovoj godini asfaltirano je 1250 metara puta za izbjegličko naselje Rosulje. Uručeni ključevi četiri stana porodicama poginulih boraca.

Krajem 2006.godine četiri porodice poginulih boraca dobili su ključeve i rješenja četiri stana novoizgrađene zgrade u izbjegličkom naselju Rosulje u Rastoci. Stanove je finansirala Vlada RS-a u iznosu od 100.00 maraka i opština Ribnik 30.000 maraka.

Podijeli
Tags:

Trenutna temperatura

Gornji Ribnik

Danas, 30. Mart 2020
Izlazak sunca: 06:36
Zalazak sunca: 19:18
16:00-18:00

Oblačno

Oblačno
6 °C

Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Kalendar

S M T W T F S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31