Mart 01, 2018 15:38

Investicije 2010

Uspješna saradnja opštine Ribnik i GAP

Zahvalјujući GAP projektu (Projekat upravne odgovornosti) u opštini Ribnik će biti asfaltirane dvije ulice u Previji u dužini od 1 280 metara i izgrađen vodovod u Donjim Vrblјanima koji će pitkom vodom napajati oko 70 domaćinstava kao i područnu školu. Neđo Stojaković, načelnik opštine Ribnik potpisao je ugovor sa GAP o izvođenju građevinskih radova na realizaciji ova tri projekta. U finansiranju GAP Projekta učestvuje Američka agencija za međunarodni razvoj (USAID), Švedska agencija za međunarodni razvoj i saradnju (SIDA) i Ministar za razvojnu saradnju Nizozemske koga zastupa Ambasada Kralјevine Nizozemske u BiH (EKN).

Kao najprioritetniji projekti stanovništvo je predložilo pomenuta tri projekta. Ribničani su takođe sa GAP potpisali Obim poslova o realizaciji projekta osavremenjavanja lokalne administrativne službe u okviru opštinskog akcionog plana. Obim poslova podrazumjeva umrežavanje mjesnih kancelarija sa centrom za pružanje usluga građanima, unapređenje komunalnih usluga, digitalizacija arhive. Posebno treba naglasiti obuku radnika administrativne službe za izradu lokalnog ekološkog plana i izradu strategije privlačenja inostranog kapitala.

Završni radovi na upravnoj zgradi ŠG „Ribnik“

Radovi na izgradnji upravne zgrade ŠG „Ribnik“ počeli su polovinom 2008. godine, a trebali su biti završeni u novembru te iste godine. Ovo preduzeće je nosilac privrednog razvoja opštine Ribnik, a ekonomska kriza koja se odrazila i na njihovo poslovanje je razlog zbog kojih se završni radovi, koje izvodi preduzeće DOO Arhing iz Srbca, na unutrašnjem uređenju odvijaju ovih dana. Radovi trebaju da budu uskoro završeni kada namjeravaju preseliti iz motela „Šumska bajka“ na Vučijoj polјani koji njihova administarcija koristi godinama, a koji je udalјen od centra Ribnika oko 12 kilometara.

Preselјenjem u novu upravnu zgradu u ribničkoj šumariji planiraju obnoviti motel na Vučijoj polјani i koristiti ga u svrhu ugostitelјstva i lovnog turizma.

Priprema za asfaltiranje i asfaltiranje lokalnih puteva, izgradnja makadamskog puta i asfaltiranje igrališta na području Opštine Ribnik.

• Priprema i asfaltiranje igrališta u D. Zableću 448,02
  • Priprema i asfaltiranje dijela puta Budim-
  • Pejići 500m
  • Priprema i asfaltiranje dijela puta Čađavica- Ćulumi 1 63m