Јануар 13, 2020 11:35

Божићни шаховски турнир

У организацији Шаховског клуба Рибник, а под покровитељством општине Рибник, у суботу је  одржан је 18. по реду Божићни турнир у шаху на којем је учествовало 57 такмичара. Прво мјесто освојио је ИМ Владо Јаковљевић, други је био ГМ Милан Вукић, док је треће мјесто заузео ИМ Александар Савановић.

Никола Стојаковић, предсједник клуба је изразио задовољство одзивом шахиста на турниру. „57 играча који су данас у Рибнику говори да смо ми у Шаховском клубу Рибник радили добро до сада и да из године у годину напредујемо. Данас су са нама позната имена у свијету шаха, како из Републике Српске тако и из Босне и Херцеговине. Поред Милана Вукића велемајстора, ту су и три интернационална мајстора, четири фиде мајстора и много мајсторских кандидата“, рекао је Стојаковић.

Сви учесници трунира су похвалили добру организацију турнира и љубазност домаћина тако да се шах у Рибнику играо у пријатној атмосфери. „Задовољан сам постигнутим резултатом, али прије свега желим да похвалим организатора који држе једну традицију у једном малом мјесту. Без обзира на награде које су скромне ми цијенимо то што људи раде овдје у Рибнику и долазимо да то и увеличамо“, рекао је Милан Вукић.

Турнир је отворио Небојша Караћ који се захвалио шахистима на великом одзиву али захвалио се и Шаховском клубу Рибник на организацији оваквог турнира на  којем би позавидјеле и многе локалне заједнице. Општина Рибник помаже и помагаће рад рибничких шахиста. „Помажемо колико можемо, и вјерујем да ће  та подршка у наредном периоду бити још већа јер се и ми као локална заједница све више и више развијамо. Прошле године сам обећао да ћемо у 2020.години обезбиједити просторије нашем шаховском клубу. Сад могу да кажем да је извјесно да се то и оствари. Остало је још да урадимо мокри чвор и наши шахисти ће имати свој просторије, односно канцеларију и простор гдје ће моћи играти шах“, рекао је Караћ.

Подијели:

Тренутна температура