Мај 15, 2019 15:19

ВЕЛИКИ ШАМПИОНСКИ ПЕХАР НОВОСАДСКОГ САЈМА СТИГАО У РИБНИК

Удружење произвођача воћних ракија „Сана“ из Рибника на 86. Mеђународном сајму пољопривреде у Новом Саду окитило се са двије велике златне медаље, низом златних, сребрних и бронзаних медаља као и великим шампионским пехаром Новосадског сајма за организован наступ и висок квалитет широког асортимана жестоких алкохолних пића.

На маргинама 86. Новосадског сајма представници удружења састали су се са делегацијом Министарства пољопривреде шумарства и водопривреде Републике Српске коју су чинили савјетник министра Горан Бурсаћ и помоћник министра Мирослав Бојић. Такође, одржан је и сатанак са покрајинским секретаром владе Војводине за локалну самоуправу, регионалне односе и међурегионалну сарадњу Огњеном Бјелићем. Том приликом договорено је низ пројеката сарадње између Републике Српске, Општине Рибник и Владе аутономне покрајине Војводина.

Церемонији свечане додјеле признања на 86. Међународном сајму пољопривреде присуствовао је и начелник општине Рибник Небојша Караћ, који је истакао да ће и убудуће подржавати рад овог али и сличних удружења које позитивно представљају општину Рибник и Републику Српску.

Удружење је настало из идеје да ми млади људи, који имамо жељу да останемо на овим просторима, покажемо и докажемо да се на овим просторима прави најквалитетнија ракија у региону па и шире, која уз још неке елементе које захтјева тржиште може бити добар извор основних или додатних прихода, рекао је Стеван Томић, предсједник удружења. У наредном периоду интензивираћемо сарадњу са надлежним институцијама и сличним удружењима у циљу брендирања одређених производа који су добили највиша признања на Новосадском сајму, као и неким пројектима за унапређење рада и развоја удружења. Такође, план удружења је да се наредне године наши производи нађу на неким престижним европским и свјетским сајмовима као што су сајам у Берлину, Москви, Прагу и сл. али и да покушамо успоставити сарадњу са привредницима из других земаља а све у циљу унапређења и пласмана наших производа, истакао је Томић.

Подијели:

Тренутна температура