Јануар 10, 2020 15:05

Обиљежен 9. Јануар Дан Републике Српске

Полагањем вијенаца, парастосом погинулим борцима и свечаном академијом у Рибнику је обиљежен 9. Jануар Дан Републике Српске. Етно група „Траг“ је одржала концерт у Спортској дворани у Превији. На овај начин рибничани су исказали љубав према својој републици и поштовање према онима коју своје животе и дијелове тијела дали за ово данас што имамо.

У Спомен соби вијенце су положиле делегације општине Рибник, ОБО Рибник, РВИ Рибник, Логораша Рибника, Ратних ветерана „Орлови“ и Равногорског покрета отаџбине Српске. Свештеници Дејан Зељкић и Немања Росић служили су парастос свим погинулим борцима отаџбинског рата.

На свечаној академији, Миле Врачар, је прочитао „Бесједу о Републици Српској“ коју је написао професор вјеронауке Предраг Вујић. Ученица средње школе Дајана Јуришић прочитала је свој састав под називом „Република Српска“, док су Ана Лучар и Кристина Шолић, ученице основне школе, отпјевале пјесму „Косовски божури“.

Поздрављајући све присутне Небојша Караћ, начелник општине је подсјетио да значајним датумима морамо придавати већу пажњу и значај. „Морамо да поштујемо оно што је свето, а Дан Републике је једна светиња коју морамо на много бољи начин да обиљежавамо и ми овдје у Рибнику и у цијелој Републици Српској. Зато, да нам живи Дан Републике Српске и да нам вјечно траје наша Република Српска“, истакао је Караћ.

Подијели:

Тренутна температура