Септембар 27, 2019 14:49

Одржана 28. редовна сједница СО Рибник

Одборници СО Рибник одржали су 28.редовну сједницу општинског парламента којој је присутвовало 12 одборника. На дневном реду је било 14 тачака.

Одборници су са 11 гласова „за“ и једним „уздржан“ усвојили Извјештај о извршењу буџета општине Рибник за период 01.01.-30.06.2019. „Када се ради о Извршењу буџета за првих шест мјесеци могли смо чути од предлагача да су буџетски приходи мањи од расхода. Разлог лошијег пуњења буџета јесте у непореским приходима који су били нешто мањи и односе се на приходе од ренте које уплаћују Шуме Српске. То није ништа ново, свих ових година је било евидентно да је пуњење бужета било лошије у првом и другом кварталу године. Међутим, у трећем кварталу то се значајно побољша. Начелник је у свом излагању рекао да је шумарија већ у јулу мјесецу уплатила 550.000 КМ и стигла све оне своје обавезе које је имала према општини у прва два квартала“, рекао је Душко Дакић.

Одборници су донијели Одлуку да се општина Рибник кредитно задужи два милиона марака. „Ми смо мала и рурална општина која није ријешила многе проблеме. Жао ми је што ми и послије оволико година морамо рјешавати неке проблеме који се подразумијевају, да локална заједница има изграђену инфраструктуру. Присиљени смо да и даље градимо основну инфраструктуру како би подигли конкурентност наше локалне заједнице, како би смањили миграцију становништва у сусједне градове. Морамо подићи животни стандард наших становника на један виши ниво. Ми то не можемо урадити за један кратак период из сопствених средстава, та су средства ограничена, немамо времена да чекамо и мислим да је оправдано ово кредитно задужење од 2 милиона марака. Кредитно смо спососбни и  нисмо презадужени“, истакао је Дакић који је додао да је Рибник једна од општина која је најмање задужена у Републици Српској што је резултат одговорне политике према буџету, према локалној заједници и њеним становницима.

На 28. редовној сједници СО Рибник одборници су, између осталог усвојили Одлуку о оснивању ЈУ „Туристичка организација општине Рибник“ као и Одлуку о набавци видео надзора на подручју општине Рибник. Именована је Комисија за одређивање и обиљежавање имена насеља, трговина, улица и означавање зграда кућним бројевима на подручју општине Рибник.

Подијели:

Тренутна температура