Фебруар 17, 2020 12:50

Одржана 32. редовна сједница СО Рибник

На 32. редовној сједници СО Рибник, одржаној 14. фебруара, одборници су усвојили Програме рада и финансијске планове за 2020. годину институција чији је оснивач општина а то су: ЈУ „Центар за социјални рад Рибник“, ЈЗУ Дом здравља „Рибник“, ЈУ „Културно спортски центар Рибник“, ЈУ Народна библиотека „Рибник“ и ЈУ „Туристичка организација општине Рибник“.

Усвојене су и Одлука о и измјени одлуке о накнадама за рад одборника, чланова радних тијела и чланова Колегијума Скупштине општине Рибник и Одлука о утврђивању просјечне коначне цијене метра квадратног корисне стамбене површине у 2019. години.

Са свих 11 гласова усвојен је и План коришћења средстава од накнаде за посебне мјере заштите од пожара за 2020. годину. „Ми смо једногласно данас били става да се средства од накнаде од заштите од пожара утроше за набавку опреме за Ватрогасни дом који је сада у самом завршетку. Послије завршене друге фазе предстоји нам вањско уређење, и вјерујем да ћемо у другом кватралу ове године имати те радове завршене и довести објекат самој намјени. У том смислу сматрали смо да је ова средства најбоље утрошити у опремање Ватрогасног дома“, рекао је Душко Дакић предсједник СО Рибник.

Одборници СО Рибник једногласно су усвојили и Програм заједничке комуналне потрошње на подручју општине Рибник за 2020. годину као и Програм спортских и културних активности на подручју општине Рибник за 2020. годину. „По први пут смо добили један озбиљан документ који обухвата све спортске и културне манифестације на подручју наше општине, који су хронолошки и систематски поредани. Овај документ ће се наћи на нашем сајту тако да грађани моћи пратити све оно што се дешава. Посебно је значајно, оно што је начелник истакао, да ће општина Рибник заједно са привредним друштвима бити спонзор спортског дијела такмичења, што ће значајно олакшати организаторима саму организацију свих манифестација које су пред нама у овој години“, коментарисао је Дакић Програм спортских и културних манифестација у овој години.

Подијели:

Тренутна температура