Фебруар 24, 2020 13:21

Општина Рибник се представила на другом „Сајму завичаја“ у Новом Саду

Протеклог викенда у хали Новосадског сајма одржан је „Сајам завичаја“. Један од 110 излагача на сајму била је и Општина Рибник, односно Туристичка организација општине Рибник, која је на једном мјесту окупила рибничка удружења која су на најбољи начин представила рибнички крај.

Својим производима и ручним радовима представили су се удружења жена „Превија“ и „Врбљани“, кола српски сестара „Вера, Нада, Љубав и мајка им Софија“ и „Блага Марија“, Културно умјетничко друштво ,,Рибник'', Удружење произвођача воћних ракија „Сана“, Стеван Томић, самостали произвођач ракија, Удружење Еко етно ,,Димитор'', произвођачи домаће хране Пољопривредно газдинство „Сладојевић“ и „Даноне“.

На рибничком штанду нашли су се разни ручни радови, али се и прела вуна и плели приглавци. Поред добрих воћних ракија, разних производа од сира, меда и  препарата од меда, посјетиоци су могли да пробају разна заборављена јела попут колачића, љеваче, разних пита и свега онога што симболизује овај крај. Према ријечима Небојше Караћа, начелника општине Рибник искоришћена је прилика за разговор са представницима Аутономне покрајине Војводине, делегацијом Народне  скупштине Републике Српске и представницима других завичајних удружења. Он додаје да је  рибнички штанд био један од највећих и најпосјећенијих штандова на сајму и да су оставили позитиван утисак.

Подијели:

Тренутна температура