Август 26, 2019 15:13

Породица Моравац уселила у своју кућу

Драгица Моравац и њене три кћери Милица, Драгица и Марија уселиле су своју нову кућу. Њих је обишао начелник општине Небојша Караћ и Душан Барјактаревић, одборник у Скупштини општине и привредник.

Након смтри супруга Мирка, свештеника цркве Светог мученика Кнеза Лазара у Доњој Превији, Драгица је морала изаћи из  парохијске куће. Нашла се на прекретници гдје наставити живот. Схвативши да је пола живота провела у Превији и да је ту међу својима одлучила је да остане у Превији. У помоћ су јој притекли пријатељи и мјештани. Захваљујући привредницима и општини данас је у својој кући, а обећања постоје да би могла добити и посао, а дјевојке студенти Милица и Драгица стипендију. „Кад си међу пријатељима и добрим људима све је лако, и ово се никад неће моћи заборавити“, рекла је Драгица која је изразила захвалност привредницима, али и начелнику Небојши Караћу који су јој помогли.

На челу акције за изградњу куће породици Моравац био је Душан Барјактаревић, привредник, власник предузећа Шилинг из Превије који је осјетио да треба помоћи у оваквој ситуацији. „Поред привредника са подручја наше општине велику захвалност дугујемо и начелнику општине који нас је подржао у овој акцији. Треба помоћи јер тиме што помажемо другима на неки други начин ће се и нама вратити“, рекао је Барјактаревић.

Подијели:

Тренутна температура