Мај 15, 2019 12:43

Представа "Млијеко" у Превији

У оквиру пројекта "Млијечни пут кроз Републику Српску“,  Бањалучко студентско позориште је, у недјељу увече у Омладинском дому у Превији, извело преставу „Млијеко“. Пројекат у цијелости финансира Министарство просвјете и културе у Влади Републике Српске, као и општине у којима ће гостовати представа "Млијеко". Спонзор је и „Млијекопродукт“ из Козарске Дубице које је овом приликом поклонило пакет својих производа вишечланој породици Гајић из Рибника.

Представа „Млијеко“ је настала 2017. године у режији глумца Слободана Перишића, а према тексту грчког драмском аутора Василиса Кациконуриса, у преводу Тамаре Костић Пахноглу и адаптацији пјесника Зорана Костића.  Сценографију за представу су урадили Марко Билбија и Моника Поњавић, а костиме Јелена Видовић.  Добитници су „Сребрног витеза“ на такмичењу  „Златни витез“ у Москви. На Позоришно-казалишним играма у Јајцу добили су награду публике као и још  три вриједне награде.

Представа је на публику оставила велики утисак. „Представа је са јаком психолошком поруком. Треба чешће да се играју овакве ствари да би друштво схватило тежину психолошког стања људи око нас“, рекао је један од гледалаца. Неки су на крају представе и заплакали. „Сви ми имамо по једног Лефтериса у глави којег покушавамо преварити, завадити, одвести тамо гдје не припада. У ствари треба у сушитни бити свој“, један је од утисака послије представе.

У име општине Рибник домаћин био је  ЈУ „Културно спортски центар Рибник“. Ова сарадња ће се наставити и у будућности.

Подијели:

Тренутна температура