Септембар 24, 2019 14:20

Прослављен Дан и Крсна слава општине Рибник

На свечаној сједници Скупштине општине Рибник, одржаној поводом Дана и славе општине - Мале Госпојине, додијељене су захвалнице заслужним удружењима и појединцима за постигнуте резултате и допринос у развоју локалне заједнице.

Поздрављајући све госте, Душко Дакић, Предсједник Скупштине општине Рибник, је подсјетио на 101 годишњи пут Рибника. „Послије свега што смо урадили не можемо и нећемо стати, морамо и даље радити на подизању квалитета живота као и на развој локалне заједнице како би она постала још боља, те остала пристојна и лијепа средина за живот. Општина Рбник мора бити отворена средина која је спремна за сарадњу са свим потенцијалним инвеститорима који желе да улажу на подручју наше локалне заједнице и на тај начин подстичу наш привредни развој“, поручио је Дакић.

Начелник општине Небојша Караћ рекао је да се у Рибнику ове године много радило, те да су уложили више од милион КМ у инфраструктуру. "Ту је асфалтирање локалних путева, изградња водовода, наставак изградње Ватрогасног дома и многи други пројекти. Као и претходних година имали смо огромну подршку Владе Републике Српске", истакао је Караћ. Он је нагласио је да ће и даље радити и да ће се борити за бољу и љепшу општину.

Захвалнице за изузетне резултате у раду и промоцији општине Рибник додијељене су Клубу малог фудбала "Викторија", Удружењу произвођача воћних ракија "Сана" и Ловачком удружењу "Рибник". Захвалнице за остварене реултате и успјех у школовању добили су ученик генерације Средњошколског центра "Лазар Ђукић" Александар Обрадовић, ученик генерација Основне школе  "Десанка Максимовић" Милош Никић, ОШ "Никола Мачкић" из Превије Милица Врачар и ОШ "Петар Кочић" из Ситнице Милица Ђуричић.

Свечаној сједници је, између осталих, присуствовала и делегација Скупштине Аутономне покрајине Војводина  која је донирала пет лаптопа за основне школе у општини Рибник. Генерални секретар Скупштине АП Војводине Никола Бањац рекао је да је делегација обишла и општине Гламоч, Дрвар, Петровац и Дринић, којима је донирана нека врста помоћи као знак љубави према Републици Српској и српском народу у БиХ.

Прије свечане сједнице Скупштине општине служен је парастос, а бројне делегације положиле су цвијеће у Спомен-собу посвећену погинулим борцима одбрамбено-отаџбинског рата.

У Цркви Рођења пресвете Богородице је служена литургија, након чега је услиједило ломљење славског колача.

Подијели:

Тренутна температура