Новембар 25, 2019 12:15

Рибничани на „Аранђеловданском вашару“ у Мркоњић Граду

У суботу, 23. новембра, у Мркоњић Граду, одржан је седми по реду „Аранђеловдански вашар“ у оквиру којег је одржан Фестивал домаће ракије, Етно фестивал „Јабука“ и Дани меда који су окупили преко 50 излагача из Републике Српске, Федерације БиХ, Србије и Словеније. Међу њима били су и представници Удружења „Ракија са четинарском аромом“, Удружења жена „Врбљани“, Кола српских сестара „Вера, Нада, Љубав и мајка им Софија“ те Коло српских сестара „Блага Марија“ из Рибника.

Према оцјени стручног жирија, најбољу шљивовицу имала је Жељка Ландека-Алексић из Рибника. Маринко Рисовић проглашен је за најбољег “градимира” Републике Српске јер је био најбољи у оцјењивању јачине шљивовице. Удружење Жена „Врбљани“ добило је прву награду за најбогатије постављену софру и другу награду за најљепшу погачу или кукурузу. Коло српских сестара „Вера, Нада, Љубав и мајка им Софија“ освојило је другу награду за најљепше поставњену софру према обичају. Коло српских сестара  ,,Блага Марија''  освојило је прву награду за славски хљеб.

Учешћем на овој манифестацији рибничани су наставили промоцију општине како на међународним сајмовима тако и у окружењу гдје су  имали значајан наступ и освојили награде. „Настављамо да показујемо оно што имамо, богату традицију нашег краја и прегалаштва наших становника на очувању традиције“, рекао је Небојша Караћ, начелник општине Рибник који је додао да је учешће у Мркоњић Граду била још једна прика за промоцију наше општине, а све у циљу развоја туризма.

Подијели:

Тренутна температура