Април 15, 2019 11:42

Састанак представника општине Рибник и Удружења Врбљанаца

Сарадња општине Рибник и Удружења Врбљанаца

Представници општине Рибник уприличили су, у суботу 13. априла,  пријем за чланове Удружења Врбљанаца и овом приликом разговарали о унапређењу сарадње.

Слободан Томић каже да њихово удружење постоји дуги низ година и да све ово вријеме настоје да помогну развоју села Врбљани за које су везани. „Нама је посебно задовољство данас, да смо наишли на младе људе, који су  ново руководство општине које је спремно и има могућности и знања, да помогне развоју тог дијела општине. То је наш заједнички интерес“, рекао је Томић, представник Удружења Врбљанаца.

Локалне власти у Рибнику имају добру сарадњу са свим невладиним организацијама и подржавају позитивне пројекте и иницијативе. Изразили су задовољство посјетом Врбљанаца и договорили неколико пројеката који ће омогућити бољи живот мјештана овог села. Закључено је да сарадња мора бити подигнута на виши ниво. „Најзначајнији закључак данашњег састанка је  да уприличимо један састанак привредника са подручја наше општине са привредницима из Србије, односно из Темерина, Београда, Новог Сада...и да покушамо да им пружимо прилику да остваре међусобан контакт или евентуалну сарадњу. Поред тога договорили смо неколико заједничких пројеката које ћемо у наредном периоду реализовати“, рекао је Небојша Караћ, начелник општине Рибник.

Подијели:

Тренутна температура