08 фебруар, 2023.

Ј А В Н И П О З И В за прикупљање писмених понуда за издавање у закуп пословног простора

Број: 01-374-4/23

Датум; 08.02.2023. године

На основу члана 9. Одлуке о условима и начину додјеле у закуп пословних просторија, станова, зграда, друштвених домова и других непокретности у својини општине Рибник ( “Службени гласник општине Рибник” бр. 8/19), члана 5. Одлуке о додјели у закуп пословног простора прикупљањем писмених  понуда (“Службени гласник општине Рибник” бр. 1/23) и члана 66. Статута општине Рибник (“Службени гласник општине Рибник” бр. 5/17), Начелник општине Рибник расписује:

Ј А В Н И  П О З И В

за прикупљање писмених понуда за издавање у закуп пословног простора

Позивају се сва  правна лица регистрована за обављање банкарске дјелатности  да доставе писмене понуде за узимање у закуп пословног простора у посједу општине Рибник.

I Подаци о предмету и трајању закупа

1) Пословни простор  који је предмет закупа налази се у Горњем Рибнику, на адреси Раде Јованића бб и смјештен је у приземљу пословног објекта саграђеног на парцели број 28/2 уписаној у ЛН број 621/2 КО Рибник Горњи површине 91 м2 са садржјем вјетробран, шалтер сала, чајна кухиња, санитарни чвор, архива(каса).

2) Пословни простор који је предмет поступка издаје се у закуп у виђеном стању на период од пет година.

II Почетна цијена закупа и уплата кауције

1) Пословни простор из тачке I издаје се у закуп по почетној цијени од 5,00 КМ/м²

2) Сви заинтересовани понуђачи дужни су уплатити кауцију у износу од једне мјесечне закупнине по почетној цијени закупа,тј. у износу 455 КМ.

3) Уплата кауције врши се на рачун буџета општине Рибник ЈРТ број: 5620990001101929   сврха дознаке: кауција за закуп пословног простора.

4) Понуђачу чија понуда буде оцијењена као најповољнија уплаћени износ кауције урачунава се у закупнину, а другим понуђачима кауција се враћа.

III Намјена послoвног простора

Пословни простор се издаје у закуп искључиво ради обаљања банкарске дјелатности.

IV Услови за учешће и потребна документација

1) На јавни позив могу се пријавити сва права лица регистрована за обављање банкарске дјелатности, осим ранијих закупаца који нису измирили обавезе по основу закупнине из ранијег периода.

2) Потребна документација:

1. пријава на јавни позив у којој заинтересовани мора назначити:

- пуни назив,  адресу сједишта  фирме  и лице овлаштено за заступање

- ознаку пословног простора на који се односи пријава,

-  понуђену цијену закупнине по 1 м2

1. рјешење о упису  у судски регистар (овјерена копија)
      2. доказ о уплати кауције

Напомена: Образац пријаве  на јавни позив доступан је на интернет страници општине или лично у шалтер сали Општинске управе Рибник.

V Поступак и критеријум за избор најповољнијег понуђача

1) Приспјеле понуде разматра комисија коју именује Начелник општине.

2) Комисија ће приступити разматрању пријава, уколико су поднесене најмање двије потпуне пријаве у супротном проглашава да је издавање у закуп прикупљањем понуда неуспјело и о томе обавјештава понуђаче, а поступак се понавља. Уколико и након поновљеног поступка не буде поднесена најмање једна потпуна пријава, може се примјенити поступак издавања у закуп непосредном погодбом.

3) Комисија доноси Одлуку о додјели у закуп пословног простора подносиоцу пријаве који је понудио највећи износ закупнине у року од осам дана од дана отварања пријава и исту објављује на огласној плочи општине Рибник.

4) Са учесником који понуди највећи износ закупнине Начелник општине ће закључити  уговор о закупу.

VI Достављање понуда

Рок за достављање понуда износи 15 (петнаест) дана од објављивања јавног позива на интернет страници општине Рибник  и огласној плочи општине Рибник.

Непотпуне и неблаговремене понуде неће се узимати у разматрање.

Понуде се достављају у затвореним ковертама лично или поштом на адресу: Општина Рибник, Трг 9. јануар бб; 79288 Горњи Рибник са назнаком „Пријава  на јавни позив за издавање у закуп пословног простора- не отварати“.

VII Додатне информације

Отварање понуда приспијелих по јавном позиву одржаће се 28.02.2023.  у 11:00 часова у сали за састанке Општинске управе Рибник (број 22).

Пословни простор који се издајe у закуп може се погледати сваким радним даном у времену од 09,00 до 14,00 часова.

За све додатне информације, обратите се контакт особи Мирко Милетић на број: тел.050/430-074.

Јавни позив ће се  истовремено објавити на интернет страници општине Рибник  www.opstinaribnik.org и огласној плочи Општинске управе Рибник.

Начелник општине

Небојша Караћ